طراحی نمای ویلای مدرن توسط مدرن ویلا

طراحی نمای ویلای مدرن توسط مدرن ویلا

در این مطلب از سایت همیار تو می خواهیم توضیحات مفیدی درمورد طراحی ویلا مدرن توسط مدرن ویلا (www.modernvillaco.com) برای شماکاربران عزیز ارائه کنیم. اگر شما نیز در فکر ساختن ویلای مدرن وشیک هستید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب را مطالعه بفرمایید.

طراحی نمای ویلای مدرن

ویلاها، ساختمان­هایی برون­گرا هستند که در آن­ها، فضاهای باز و نیمه باز و همچنین بازشوهای بزرگی وجود دارد که دارای ارتباطی نزدیک با محیط خارج بوده و طبیعت محور هستند. ویلا، به طور معمول به شکل یک طبقه و یا دوبلکس طراحی می­شود و به طور معمول در حومه شهرها و در مناظری از جمله اطراف دریاها، اطراف جنگل­ها، مناطق کوهستانی و به شکل کلی، در محیط­هایی که دارای ارتباط نزدیکی با طبیعت هستند، ساخته می­شود. ویلاها، ساختمان­هایی دنج و آرام محسوب می­شوند.

نمایی جذاب، به طور مستقیم با طراحی حجمی، پلان و فرم ساختمان در ارتباط است. به همان میزان که طراحی فرم ساختمان شکل جذاب­تری داشته باشد، نمای جذاب­تری هم به دست می­آید. در طراحی ویلا و نیز طراحی نمای ویلا، مثل سایر ساختمان­ها، می­توانیم به سبک­های مختلف معماری اشاره کنیم که شایع­ترین آن­ها طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک است. در این مطلب، طراحی نمای ویلاهای مدرن را بررسی خواهیم کرد.

نکاتی در خصوص طراحی ویلا و نمای مدرن ویلایی

در طراحی ویلا و نمای ویلایی، مثل سایر بناها، موارد مختلفی دارای اهمیت هستند؛ برای مثال:

 • طراحی نمای ویلا بر حسب اقلیم منطقه؛ که رنگ و جنس مصالح، اهیمت دارد
 • طراحی ویلا و نما با درنظر گرفتن بافت منطقه و اهمیت خط آسمان؛ با توجه کردن به مصالح و رنگ در طراحی
 • استفادهاز سبک­های مختلف معماری مثل مدرن، کلاسیک، ایرانی یا …
 • استفاده از مصالح بوم آورد؛ اولین ویلاها، اغلب از چوب یا سنگ ساخته شده­اند
 • نورپردازی در شب، نقش بسیار مهمی در زیباسازی ویلا دارد و جذابیت نما را دو برابر خواهد کرد
 • توجه نمودن به درون­گرایی و برون­گرایی و نیز استفاده از بازشوهای مناسب
 • استفاده از مصالح با­کیفیت و مقاوم

امروزه بر اساس سلیقه، سبک و خط فکری طراح، معماران بسیاری، ویلاهایی بی­نظیر و خلاقانه را با استفاده از مصالح مختلف و سبک­های گوناگونی ساخته ­اند که از بهترین بناهای معماری به شمار می­آیند.

طراحی ویلا در پردیس

طراحی ویلا در پردیس، بر اساس خواسته کارفرما، در طول جلسات بسیار روانشناسی، طبق سلیقه و نیاز کارفرما و آلترناتیوهای متفاوت، صورت گرفته و در حال اجرا است. ویلای پردیس، دارای ۳ طبقه بوده و شامل فضاهایی مختلف نظیر اتاق ورزش، استخر، جکوزی و موتورخانه در طبقه ۱-، آشپزخانه، نشیمن، محل نگهداری سگ­ها، پذیرایی و پارکینگ در طبقه همکف و اتاق­های خواب در طبقه اول است. طراحی نما، طراحی داخلی و طراحی فضای سبز در ویلا، دارای اهمیت بسیاری است که در ویلای پردیس، کاملاً مورد توجه قرار گرفته است.

طراحی ویلای مدرن در تهراندشت

ویلای تهراندشت، به منظور تعامل با طبیعت، همراه با بازشوهای زیاد، بالکن و نشیمن­های نیمه باز با امکان دید به حیاط و استخر و پنجره­های سرتاسری طراحی شده­ است.

تامین نور کافی و طبیعی برای همه فضاها، از اهداف دیگر در طراحی بوده و همچنین موجود بودن استخر در قسمت مرکزی بنا، دید زیبایی را در کنار درختان و فضای سبز به وجود آورده است.

طراحی ویلا در کردان

طراحی یک ویلای مدرن در کردان با دو طبقه و همراه با نمای آجری که با بافت مجموعه همخوانی داشته، براساس اقلیم و خواسته­های کارفرما در آبان ماه سال ۹۷ صورت گرفته است.

ویلای کردان، به منظور طبیعت محوری، به همراه تراس­های زیاد و بزرگ، بازشوهای بزرگ و تعامل با محیط خارج و داخل طراحی گشته است. به وجود آوردن فضاهای دنج، بالکن و همچنین ترکیب آجر با شیشه، از سایر موارد این طرح به حساب می­آیند.

طراحی ویلا در دماوند

در طراحی ویلای دماوند، با توجه به فضاهایی که در پلان ویلا وجود دارد و به وسیله کارفرما ارائه شده­ بوند، همچنین نیازهای دیگر کارفرما، موارد زیر برای طراحی ویلا مورد توجه قرار گرفته­اند:

 • طراحی ویلا در ۳ ساختمان که به طور تقریبی از یکدیگر مجزا هستند و با طراحی کردن شفت و باکس پله در فضای موجود میانی، امکان بهینه ساختن سایر فضاها و نیز تفکیک آن­ها به شکل چند سوئیت (با توجه به نیاز کارفرما) در آینده موجود است
 • وجود ارتباط مستقیم میان طبیعت و ساختمان اصلی به وسیله طراحی حیاط مرکزی در قلب ویلا
 • حذف کردن ستون­های اضافه در پروسه طراحی سازه
 • استفاده از فضای محوطه ویلا به مقدار ۲۵۰ متر مربع جهت استفاده به عنوان حیاط پشتی
 • طراحی رمپ معلول و راه­های عبوری به عرض چهار متر در محوطه ویلا

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد طراحی ویلامدرن به سایت مدرن ویلا مراجعه نمایید و نمونه های بسیار زیبا از طراحی های ویلا مشاهده نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.