بررسی قیمت انواع تیغه و موتور کرکره برقی در سایت کرکره ها

بررسی قیمت انواع تیغه و موتور کرکره برقی در سایت کرکره ها

در این مطلب از سایت همیار تو  می خو.اهیم به بررسی قیمت انواع تیغه و موتور کرکره برقی در سایت کرکره ها برای شما همراهان گرامی بپردازیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

بررسی قیمت انواع تیغه و موتور کرکره برقی
بررسی قیمت انواع تیغه و موتور کرکره برقی

 

  1. قیمت تیغه های متفاوت کرکره برقی
  2. قیمت موتورهای توبلار و ساید

 

قیمت تیغه کرکره

یکی از عواملی که در قیمت کرکره برقی موثر واقع می شود، تیغه کرکره است. به طور کلی، سه نوع تیغه کرکره وجود دارد

  1. تیغه کرکره از جنس آلومینیوم
  2. تیغه کرکره فولادی (که در اصل گالوانیزه است)
  3. تیغه کرکره پلی کربنات (شفاف طرح شیشه)

در ادامه این مبحث، ابتدا به مقایسه قیمت این ۳ نوع از تیغه کرکره با همدیگر پرداخته و بعد توضیحات تکمیلی در مورد انواع تیغه کرکره به شما ارائه خواهند شد.

 

مقایسه قیمت انواع تیغه ها

تیغه گالوانیزه ( فولادی ) دارای کمترین قیمت بوده و تیغه کرکره آلومینیومی مقداری از آن گران تر است. اما تیغه پلی کربنات شفاف از دو نوع دیگر قیمت بسیار بالاتری دارد. تفاوت قیمت در انواع مختلف تیغه بسیار مشهود است به طوری که برای مثال یک متر از تیغه پلی کربنات شفاف عالی قیمتی حدودا دو برابر نسبت به تیغه معمولی تر دارد. علت این همه اختلاف بین قیمت ها چیست؟ اکثراً اختلاف بین قیمت تیغه های کرکره برقی دارای دو دلیل اصلی است:

مطالب مرتبط:
  1. ضخامت و وزن تیغه ها
  2. آلیاژ و مواد اولیه استفاده شده در تیغه ها

به فرض اگر ضخامت یک تیغه پلی کربنات ۴٫۴ میلی متر در نظر گرفته شود، مواد استفاده شده در آن، ۲ برابر یک تیغه پلی کربنات با ضخامت ۲٫۲ میلی متر است و به همین خاطر، قیمت ها متفاوت هستند.

یا در مورد تیغه های پلی کربنات شفاف، مثلا اگر مواد اولیه از نوع اتصال استیل و از جنس پلی کربن آلمانی باشند، قیمت آن بسیار بالاتر از پلی کربناتی است که در ایران تولید شده و اتصالش از نوع آلومینیوم است.

شاید شما تیغه فولادی ارزان قیمت را پرکابردترین نوع از تیغه کرکره در نظر بگیرید اما باید بدانید که این اشتباه است و تیغه کرکره آلومینیومی پرکاربردترین نوع از تیغه-های کرکره برقی به شمار می آید.

 

سهم هریک از تیغه ها از بازار

مهم بودن قیمت کاملا درست است و اغلب مشتری ها به دنبال یافتن کالای ارزان تر هستند. اما کرکره برقی چیزی است که عملکرد آن از نظر فنی هم بسیار مهم است.

به همین خاطر، کرکره آلومینیومی که دارای کمترین میزان از خرابی و بیشترین میزان مقاومت و دوام است، سهم بسیار بالایی از بازار کرکره اتوماتیک به اختیار خود در آورده است. پس از کرکره آلومینیومی، کرکره پلی کربنات شفاف علی-رغم هزینه بسیار زیادی که دارد، در رتبه دوم از نظر میزان فروش قرار می گیرد.

 

قیمت موتورهای کرکره

به طور کلی، دو نوع موتور که دارای بیشترین میزان استفاده در این صنعت اند، موتورهای توبلار و ساید می-باشند. موتور توبلار قیمت کم تری دارد و طراحی آن نیز به شکلی است که درون رول کرکره برقی جای می گیرد. اگر وزن و تردد کرکره شما پایین است، استفاده از موتور توبلار توصیه می شود. قیمت موتور توبلار نسبت به موتور ساید کم تر است.

اما در صورتی که درب مورد نظر شما سنگین است یا تردد بالایی دارد، از موتور ساید استفاده کنید. نصب کردن یک موتور ساید، چیزی در حدود ۵ الی ۱۵ درصد قیمت نهایی پروژه شما را بالاتر خواهد برد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کرکره برقی به سایت کرکره ها www.kerkereha.com مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.