بخش فکرکنیددرباره پاییز پایه هفتم صفحه ۲۰ – انشا با موضوع پاییز

بخش فکرکنیددرباره پاییز پایه هفتم صفحه ۲۰ – انشا با موضوع پاییز

بخش فکرکنیددرباره پاییز پایه هفتم صفحه ۲۰ - انشا با موضوع پاییز
بخش فکرکنیددرباره پاییز پایه هفتم صفحه ۲۰ – انشا با موضوع پاییز

بخش فکرکنیددرباره پاییز پایه هفتم صفحه ۲۰ – انشا با موضوع پاییز:

انشا پاییز-انشا پاییز را توصیف کنید-انشا پاییزی-انشا پاییز ادبی-انشا پاییز مقدمه-انشا پاییز با مقدمه-انشا پاییز در روستا-انشا پاییز هفتم-انشا پاییز کلاس هفتم -بخش فکرکنیددرباره پاییز پایه هفتم صفحه ۲۰ – انشا با موضوع پاییز

مطالب مرتبط:

بنام خدا

مقدمه : پاییز وفادار ترین فصل خداست حافظه ی خیس خیابان های شهر را همیشه همراهی می کند عاشق تر از گذشته هایش گونه های سرخ درختان شهر را می بوسد و لرزه می اندازد به اندام درختان و چقدر دلتنگ می شوند برگ های عاشق برای لمس تن زمین که گاهی افتادن نتیجه ی عشق است.

متن انشا :پاییز فصل قشنگی است. در پاییز برگ درختان زرد می‌شود. در روز اول پاییز كه اول مهر ماه است ما به مدرسه می‌رویم و همکلاسی‌های خود را می‌بینیم. پاییز فصل تلاش بیشتر دانش‌آموزان است وقتی میخواهم از موضوعی چون پاییز بنویسم همیشه پاییز در ذهنم از توصیفات خود رونمایی می کند و از احساس روزهایی که گذرانده ام با پاییز و ادبیاتی که خلق شده است در این پاییز ، همیشه در اشعار شاعران عزیز هم دیده شده که در فصل پاییز به غم ها و دل گرفتگی ها اشاره داشته اند فصل ریزش نعمت‌های آسمانی می‌باشد و همان قطرات ریز باران است كه به تهذیب زمین می‌پردازد ،این فصل را با نام خش‌خش نیز می‌شناسیم. همان گونه كه پا بر روی خاك‌های ترك برداشته قدم می‌گذارد و آهنگ زیبا می‌سازد صدای خش خش برگ‌ها نیز همین احساس را در دل ما می‌نهد من پاییز را فصل مهاجرت می توانم بنامم چرا که در ان فصل  پرندگان در این فصل از كاشانه خود رهایی جسته و در كرانه‌های آسمان به جست و خیز می‌پردازند تا لانه مناسب پیدا كنند در پاییز فصل برخی از میوه ها نیز فرا میرسد همچون میوه ی خوشمزه ای چون انار و نارنگی که هردو میوه های پاییزی خوشمزه ای هستند این فصل نیز مانند سایر فصل های سال دارای سه ماه می باشد مهر و ابان و اذر  ، پاییز فصلی است که در آن برگ‌های درختان به زردی می‌گرایند اما بعضی از برگ‌ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه‌ای می‌شوند همیشه وقتی در پاییز و زمستان باران و برف برروی گندم های کاشته شده میریزند من احساس میکنم ان ها یخ زده شده اند و دیگر به کار نمی ایند اما مهربانی خدا را باید در هر جایی و بادیدن هرنشانه ای بیشتر فهمید ان ها یخ نمیزنند بلکه باران و برف برای ان ها مفید نیز هست .

نتیجه گیری : در فصل زیبایی چون پاییز بهترین فرصت برای فکر کردن درباره تمام انچه در اطرافمان است زیبایی هایی که خداوند به وسیله این فصل در اختیار ما قرار داده است پس کمی تفکر برای همه ی ماها لازم است در پاییز برای دیدن بهتر زیبایی ها.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.