انشا درباره حضرت معصومه (س)

انشا درباره حضرت معصومه (س)

انشا درباره حضرت معصومه (س)
انشا درباره حضرت معصومه (س)

انشا درباره حضرت معصومه (س):

انشا در مورد حضرت معصومه (س), انشا با موضوع حضرت معصومه (س), انشا حضرت معصومه (س), حضرت معصومه (س), زندگی نامه حضرت معصومه (س), تحقیقی در مورد حضرت معصومه (س), مقاله ای در مورد حضرت معصومه (س)

مطالب مرتبط:

بنام خدا

مقدمه: چه زیباست شعری سرودن درباره ی دخت حضرت موسی و خواهر امام رئوف و مهربانی ها ،یا رب چه قشنگ است و چه زیبا حرم قم،چون جـنت اعلا، حـرم محتـرم قم ، بانوی جنان، اخت رضا، دختر موسی ،دردانه زهـــرا و ملائـــک خدم قم

متن انشا: اگر بخواهیم از خواهر اما مهربانی ها سخن بگویم سخن بسیار داریم و شروعش چقدر سخت است بخواهیم از علم ایشان بگوییم باید به سخن یکی از بزرگان توجه کنیم که  ابن صباغ ملكی در اين باره ميگويد:هر يك از فرزندان ابی الحسن موسی معروف به كاظم، فضيلتی مشهور دارد بدون ترديد بعد از حضرت رضا (ع) در ميان فرزندان امام كاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمی و اخلاقی، والامقام ترين آنان است. حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشيع است و مقام علمی بلندی دارد. نقل شده كه روزی جمعی از شيعيان، به قصد ديدار حضرت موسی بن جعفر (ع) و پرسيدن پرسش هايی از ايشان، به مدينه منوره مشرف شدند. چون امام كاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش هاي خود را به حضرت معصومه (س) كه در آن هنگام كودكی خردسال بيش نبود، تحويل دادندفردای آن روز برای بار ديگر به منزل امام رفتند، ولی هنوز ايشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش های خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدی به خدمت امام برسند، غافل از اين كه حضرت معصومه (س) جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتی پاسخ ها را ملاحظه كردند، بسيار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاری فراوان، شهر مدينه را ترك گفتند. از قضای روزگار در بين راه با امام موسي بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجراي خويش را باز گفتند. وقتی امام پاسخ پرسش ها را مطالعه كردند، سه بار فرمود: پدرش فدايش  زيارت مرقد فاطمه معصومه (س)، به انسان اعتماد به نفس می دهد، و او را از غرق شدن در گرداب نوميدی باز مي دارد و به تلاش بيشتر دعوت می كند.حضرت فاطمه معصومه (س) بانويي بهشتی، غرق در عبادت و نيايش، پيراسته از زشتي ها و شبنم معطر آفرينش است. شايد يكي از دلايل معصومه ناميدن اين بانو، آن باشد كه عصمت مادرش حضرت زهرا (س) در او تجلی يافته است ، بالاترین جایگاه شفاعت، از آن رسول گرامی اسلام است که در قرآن کریم از آن به «مقام محمود» تعبیر شده است. و گستردگی آن باجمله بلند: (ولسوف یعطیک ربک فترضی) بیان گردیده است. همانا دو تن ازبانوان خاندان رسول مکرم شفاعت گسترده ای دارند که بسیار وسیع و جهان شمول است و می تواند همه اهالی محشر را فراگیرد که یکی از این بانوان حضرت زهرا س است و دیگری حضرت معصومه س می باشد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) هر دو از يك مادر به نام «نجمه‏» متولد شده‏ اند و خواهر و برادر تنی یک دیگر نیز می باشد که سوال بسیاری از مردمان است . اما درباره جايگاه رفيع مادرحضرت معصومه(س) همين نكته بس كه امام كاظم(ع) مى‏فرمود: او را جز به فرمان خداو به استناد وحى خدا نگرفتم.

نتیجه گیری: بسیاری از ماها سفر کرده ایم به مشهد مقدس حرم برادر حضرت معصومه یعنی امام رضا ع و این موضوع را بارها و بارها شنیده ایم از بزرگان و کتوب ها که امام رضا فرموده اند که قبل از زیارت ایشان چه بهتر است به حرم خواهرشان یعنی حضرت معصومه بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.