انشا درباره حضرت عیسی (ع)

انشا درباره حضرت عیسی (ع)

انشا درباره حضرت عیسی (ع)
انشا درباره حضرت عیسی (ع)

انشا درباره حضرت عیسی (ع):

داستان زندگی حضرت عیسی,مرگ حضرت عیسی,محل تولد حضرت عیسی,حضرت عیسی در قرآن,فیلم زندگی نامه حضرت عیسی,دانلود زندگینامه عیسی مسیح

مطالب مرتبط:

بنام خدا

مقدمه: حضرت عيسي بن مريم(ع) پيامبر بزرگ الهي و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول ميلادي، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پيامبر بزرگ اسلام(ص)، در بيت لحم واقع در سرزمين فلسطين به دنيا آمد. با اين حال تاريخ تولد حضرت عيسي(ع) دقيق نيست و در قرن ششم قبل از هجرت، روز ۲۵ دسامبر به عنوان عيد ميلاد مسيح(ع) برگزيده شد، درصورتي كه تاريخ‏نويسان، معتقدند تولد ايشان ۴ يا ۶ سال قبل از آن بوده است.

متن انشا: حضرت عیسی(ع) از بزرگ‌ترین پیامبران الهی است. خداوند او را از مادرش مریم(س)، بدون آن‌که شوهری داشته باشد، به دنیا آورد؛ چون این اتفاق برای مردم عجیب بود و برایشان قابل تصور نبود که کسی بدون پدر متولد شود، به مریم تهمت زدند. خداوند حضرت عیسی را در همان روزهای اول تولد به سخن گفتن واداشت تا مادر خود را از هر خطا تبرئه کند. او خود را پیامبر خدا معرفی کرد.
سال‌ها گذشت تا این‌که خداوند حضرت عیسی(ع) را برای پیامبری و هدایت بنی اسرائیل به سوی آنان فرستاد. خداوند به او تورات و انجیل را یاد داد و معجزه‌های مختلفی همچون زنده کردن مردگان را به او عطا کرد تا با آنها، پیامبری خود را به مردم اثبات کند. با این حال، عده کمی به او ایمان آوردند. در صدر این افراد، حواریون بودند که همواره در کنار او بودند و از دانش او استفاده می‌کردند اما درباره ی زندگانی حضرت عیسی مسیح و سرانجام ان حضرت باید بگوییم که برخی از یهودیان که دشمنی حضرت مسیح را در دل داشتند، کمر به کشتن او بستند. با خیانت یکی از حواریون به نام یهودای اسخریوطی که قلباً به او ایمان نیاورده بود و منافق محسوب می‌شد، محل اختفای حضرت عیسی افشا شد و دشمان به آن‌جا رفته و شخصی که در ظاهر شبیه به حضرت عیسی بود را دستگیر کردند. مسیحیان و دیگر افراد چنین اعتقاد دارند که دشمنان حضرت مسیح، او را در روز جمعه به صلیب کشیده و او را کشتند. اما پس از گذشت سه روز از مرگ حضرت عیسی، روز یکشنبه، او دوباره زنده شده و به آسمان رفته است اما کتاب آسمانی قرآن، کشته شدن و به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح را رد می‌کند و می‌فرماید: «آنها مسیح را نکشتند و به صلیب نکشاندند بلکه شخص دیگری را اشتباهاً به جای او به صلیب کشاندند و خودشان هم یقین به این موضوع نداشتند، بلکه خداوند او را به سوی خود بالا برد بله درست است خداوند او را از شر دشمنانش حفظ کرده و به آسمان برد تا این‌که در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) به زمین برگرداند و او پشت سر آن‌حضرت نماز بخواند و ان روز یقینا خواهد رسید چرا که قیامت حق است و همه روزی به ان روز خواهند رفت و ای کاش دست پر به ان مهمانی بزرگ بروی.

نتیجه: پیامبران و امامان معصوم ما در زمان های خود متاسفانه در معرض و تهدید دشمنان خود بسیار قرار گرفته اند و این مسئله دلیل شهادت بسیاری از ائمه و پیامبران می باشد مردمانی که با جاهلیت خود عزیزان خدا را به شهادت میرساندند حضرت عیسی نیز اینگونه بوده است بااین تفاوت حال که خداوند اورا از معرض تهدید دشمنان حفظ کرده است و حضرت عیسی زنده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.