انشا با موضوع راه رسیدن به خوشبختی

انشا با موضوع راه رسیدن به خوشبختی

انشا با موضوع راه رسیدن به خوشبختی

مطالب مرتبط:

انشا با موضوع راه رسیدن به خوشبختی:

موضوع: راه رسیدن به خوشبختی

شاید تا به حال این کلمه را زیاد از دهان این و آن شنیده باشید دعایی که مخصوصا برای جوان ها میکنند و می گویند انشا اللهخوشبخت شوید به راستی خوشبختی انسان در چیست ؟
هر شخصی در این مورد دیدگاه متفاوتی دارد .
به طور مثال بعضی ها خوشبختی را در پولدار شدن میبینند .
بعضی ها در تحصیلات عالی و بعضی ها خوشبختی را در این میبینند که بچه هایشان را به نحو احسنت به مدرسه یا دانشگاه بفرستند و امکانات زندگی برایشان فراهم کنند .
اما راه خوشبختی از نظر یک نوجوان میتواند متفاوت تر از این ها باشد .
با خودم فکر کردم مثلا اگر من یک اتاق لوکس با یک دکوراسیون کامل و وسایلی مثل لب تاپ ، موبایل یا لباسهای و کفشهای خیلی شیک داشته باشم و البته درسم هم خوب باشد و هر کلاسی بخواهم بتوانم بروم خوشبخت هستم ؟ آیا واقعا این خوشیختی است ؟ کمی دقیق تر به موضوع نگاه کردم با خودفکر کردم یک نوجوان دارای همه ی این امکانات هست اما یک مشکل جسمی یا روحی دارد . همه ی این امکانات به چه درد او می خورد ؟ پس خوشبختی فقط در این چیزها نیست برای همین فکر کردم ببینم خدا چه نعمت هایی در اختیار من قرار داده . من یک خانواده خیلی خوب دارم پدری که به خاطر خانواده اش از صبح تا شب زحمت می کشد مادری که دلسوزانه در خانه برای ما زحمت می کشد . خانه ای زیبا که در آن زندگی می کنم ، دوستان خوب ، معلمان بسیار خوب و مهم تر از همه نعمت سلامتی که خدا به من داده و نعمت های بسیار دیگر .
اما با این همه نعمت ، حالا راه خوشبختی چیست ؟ به نظر من هر انسانی باید در زندگی قبل از هر چیز شکر گزار خدا باشد و مسیر درست را انتخاب کند .
مسیری که خدا از طریق پیامبران ما را به آن راهنمایی کرده.
از کجی ها و ناراستی ها دوری کنیم با کار و تلاش به اهداف خود برسیم .
ما نوجوانان با درس خواندن و رسیدن به مقاطع بالای علمی بتوانیم خدمتی به مردم بکنیم
سعی کنیم با پیروی از دستورات پیامبران و بزرگان دین در راهخوشبختی قرار بگیریم . یک انسان هیچوقت یک پزشک ، یک هنرمند یا یک خلافکار به دنیا نمی آید و این خود انسان است که در مسیری قرار میگیرد که مثلا یک پزشک میشود یا یک خلافکار .
پس سعی میکنیم همیشه از خانواده ، مربیان و معلمان راهنمایی بگیریم ، درس بخوانیم ، با خدا باشیم و یادمان باشد که خوشبختی فقط در پولدار بودن با تحصیلات عالی نیست به نظر من یک انسان وقتی به خوشبختی نزدیک میشود که بفهمد خدا در این دنیا او را بیهوده نیا فریده .
سپس در را ه پوچ قرار نگیرد با اعتقاد به قلبی به خدا و وظایف دینی خود عمل کند .
به حقوق سه گانه حق الله – حق النفس –و حق الناس عمل کند و با کار و تلاش زندگی مرفحی را برای خانواده خود فراهم کند ، اما از تجملات و ریخت و پاش ها ی اضافی دوری کند و اگر خیلی پولدار شد ، زکات و خمس و انفاق با دیگران را فراموش نکند و سعی کند با اخلاق بسیار خوب و رفتار نیکو خود را بهخوشبختی نزدیک کند

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.