انشا با موضوع ایران

انشا با موضوع ایران

انشا با موضوع ایران
انشا با موضوع ایران

انشا با موضوع ایران :

مطالب مرتبط:

انشا درباره ایران زیبای من-انشا درباره ایران من-انشا درباره ایران سرزمین من-انشا درباره ایران وطنم-انشا درباره ایران ما-درباره ایران سرای من- انشا ایران زیبای من-انشا ایران من- انشا ایران وطن من- انشا ایران سرزمین من- انشا ایران ما- انشا ایران سرای من است- انشای ایران زیبای من

بنام خدا :

مقدمه: ایران،  سرزمین من است که در آن به دنیا امده ام و زندگی میکنم و در نهایت در آن می میرم ایران برچم مقدس خود را دارد با سه رنگ و مفاهیم خاص خود . رنگ سفید به معنای صلح و دوستی و رنگ قرمز به معنای خون شهیدان و رنگ سبز به معنای سرسبزی است و کلمه( الله) در وسط آن به معنای خداو مسلمان بودن مردمان ایران و رضایت خداوند را راه خود دانست .
متن انشا : ایران من ایرانی است که قدرتش در تمام جهان شناخته شده است من یک ایرانیم با فریادی این رااعلام میکنم از کسی بخاطر ایرانی بودنم نمیترسم دشمن در چند قدمی ما منتظر همین جملات من و شماست تا بگوییم جملاتی را که برایشان شیرین است ایران من سن زیادی ندارد بعد از تولد دوباره اش اما ایرانی است قوی که صدها دشمن دربرابرش زانو میزنند و تسلیم می شوند ایران من سرودی دارد از جنس عشق و زیبایی که وقتی شروع می شود همه به احترام سرود ایرانمان سکوت می کنند ، سرزمینی با آدابی اصیل و رسومی تاریخی، بر پایه مهرورزی و محبت است. مثلاً جشن نوروزمان را جمشید بنا نهاد تا ما با شادی کردن و بازدید از خانه های هم دیگر، دل هایمان را به هم نزدیک تر کنیم، نه مانند هالووین که بر پایه ترس و وحشت بنیان گذاشته شده است. ایران؛ سرزمینی است که دنیا آن را به شاعران شیرین سخنی چون حافظ و سعدی و فردوسی و عطار و خیامش می شناسد. شاهنامه تنها یکی از حماسی ترین و شکوهمند ترین آثار پارسی است ، واکنون ایران مانند خورشیدی در خاورمیانه می درخشد و دانشمندان آن تلاش می کنند تا ایران را به قله های موفقیت برسانند و ما دانش آموزان وظیفه داریم خوب درس بخوانیم تا در آینده ایرانی سر افراز و سربلند داشته باشیم. ایران من با خون شهیدانی به دست امده است که هرگز ان را فراموش نخواهیم کرد چرا که اصالت و باور ما به حساب می ایند و من هرگز این فداکاری را فراموش نخواهم کرد بلکه مقتدرانه خواهم ایستاد و برای ایران عزیزم جانم را خواهم داد ، ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم در این راه لحظه ای از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند. مهم هست که به وجود کشورمان افتخار کنیم ؛ولی مهمتر کاری کنیم” کشورمان به وجودمان افتخار کند. و این یعنی عاشقانه ای بین من و ایرانم و من همان لحظه ای را دوست خواهم داشت که ایرانم به وجود من افتخار کند و من به داشتن کشوری چون ایران.
نتیجه گیری : هرانسانی دربرابر کشورش ، وطنش ، جایی که در ان چشم گشوده است تعصب دارد و برای حفظ ان از جان خود میگذرد پس ایران ما که کشوری است پرازافتخار مانیز مواظب کشورمان باشیم و با درس خواندن خود در پیشرفت کشورمان سهیم باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.