انشا با موضوع ارتباط با خود – انشا با موضوع چگونه با خود ارتباط برقرار کنیم

انشا با موضوع ارتباط با خود

انشا با موضوع ارتباط با خود
انشا با موضوع ارتباط با خود

انشا با موضوع ارتباط با خود :

ارتباط با خود-ارتباط با خود برتر-ارتباط با خود و دیگران-ارتباط با خودم-ارتباط با خودمان-ارتباط با روح خود

مطالب مرتبط:

بنام خدا

مقدمه : در ميان موجودات و مخلوقات جهان آفرينش، انسان موجودي است كه به خاطر ويژگي‌هايي كه دارد اشرف مخلوقات و خليفة الله لقب گرفته است. موجودي كه از چهار سو مي‌تواند داراي رابطه باشد. رابطه با خود، خدا، جهان و ديگر انسان‌ها اما ارتباط انسان با خود چگونه مي‌تواند باشد؟ به يقين انسان كه داراي اراده و اختيار است، مي‌تواند در مسيري حركت كند كه به كمال خاص وجودي‌اش نايل شود و يا در مسيري مخالف آن قدم بردارد.

متن انشا : همینطور که گفتیم انسان می تواند با خود و اطرافیان خود ارتباط برقرار کند اما از نظر من مهمترین ارتباط ارتباط انسان با خودش است چرا که در این ارتباط انسان باید تمام ویژگی های رفتاری خود را بشناسد انسان زمانی می تواند به کمال و ارتباط با خود برسد که بتواند خود را بشناسد و ارتباط برقرار کند با خودش شناخت ها نیز متفاوت هستند یعنی یک من اصلی را باید بشناید و یک من مجازی را بشناسد و البته مهم تر اینکه در این ارتباط ویژگی های خود را بررسی کند ویژگی های مثبت و منفی خود را و توجه کنیم که قبل از هرچیزی مهم این است که انسان ویژگی های مثبت خود رابررسی کند و بعد به دنبال منفی ها برود و  اینکه ذهن خود را بخواند  ما وقتی ذهن خود را میخوانیم باید توجه کنیم که این فکر باید تغییری پیدا کند یانه و در صورت نیاز به تغییر تغییر دهیم تا به نفع خود و دیگران باشد . گاه این ارتباط با خودمان اینده ای برای ما می سازد به دست خودمان و ارتباط با خودمان اینکه چگونه اینده ای باشد به خودمان بستگی دارد اما در کل یک اینده ای ساخته می شود اگر بپذيريم كه هر رابطه‌اى دو طرف مى‌خواهد، ناگزير بايد براى روابط انسان با خويش توضيحى داشته باشيم. پس مى‌گوييم اگر بخواهيم به رابطه‌اى ميان انسان و خودش قايل شويم، بايد نوعى تعدد وجوه و ابعاد را در او بپذيريم. در اين صورت مقصود از رابطه انسان با خود، روابطى است كه ميان ابعاد مختلف وجود او برقرار مى‌شود. آشكارترين ابعاد وجودى انسان كه از يكديگر تميز داده مى‌شو، نفس و بدن اوست وقتی انسان خود را می شناسد شناخت نوعى رابطه است كه ميان عالم و معلوم برقرار است. آيا مقصود از اينكه انسان خود را مى‌شناسد اين است كه نفس انسان به وجود بدنش آگاه است؟ بى شك چنين نيست. انسان علاوه بر آگاهى از بدن خود نسبت به افعال و احوال خويش نيز آگاه است. انسان به اراده، شادمانى، اندوه و… ديگر احوال خود آگاه است و هيچ يك از افعال و احوال او، بدنِ او نيستند..

نتیجه گیری : چه زیباست گاهی خود را بشناسیم و تلاش کنیم خود واقعی و مجازی را کمی تغییر دهیم تا ارتباط بهتر تری با خودمان داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.