اسکوتر های برقی برای محیط شهر ما چه فوایدی دارند؟

علی رغم حضور پررنگ خبرهای بد و نا امید کننده ای که در مورد اسکوترهای برقی در رسانه‌ها به چشم مان خورده است، جالب است بدانید که این وسایل نقلیه کوچک فایده های بسیار ارزشمندی می توانند داشته باشند. آن ها می‌توانند شماری از مشکل های بزرگ محیط‌های شهری و حومه شهرها را بر طرف کنند. در ادامه به نمونه هایی از این فواید و کاربرد ها می پردازیم:

*  در بسیاری از شهر های دنیا اسکوترهای اجاره ای به عنوان یک وسیله نقلیه عمومی شناخته شده  است و مامورین شهرداری، این اسکوتر ها را با هزینه های متناسب در اختیار شهروندان قرار می‌ دهند. این عمل در نتیجه باعث کاهش وارد شدن آسیب‌های زیست محیطی از طرف انسان ها  به محیط زیست می‌گردد.

* از این وسایل نقلیه می‌توان به اندازه سلول‌های خورشیدی و خودروهای برقی طوری بهره برداری کرد که در عمل باعث ایجاد تحول‌های بزرگ در فناورب و حوزه های اقتصادی گردد، این همان حادثه ای است  که به زودی ممکن است شاهد آن باشیم.

اسکوتر های برقی
اسکوتر های برقی
مطالب مرتبط:

 با توجه به نوع انتخاب مردم از وسایل نقلیه، مطمئناً مسئولین مربوطه و مقامات شهرها  به فکر مسائل ایمنی و ترافیک وسایل نقلیه انتخابی مردم هستند. و به نظر می‌رسد راه حل این گونه مسائل سهمیه بندی مناسب جاده‌ها باتوجه به نوع وسائل نقلیه باشد.

اگر مردم بخواهند در کنار دیگر وسائل نقلیه، از اسکوتر های برقی استفاده کنند، در این صورت خطوط خیابان‌ها نباید منحصراً در اختیار خودروها قرار داشته باشد. بلکه مسئولان ملزم هستند تا  به اندازه کافی در خیابان ها و معابر عمومی به اسکوترها و دوچرخه‌ها نیز فضا تخصیص دهند. علاوه بر این، سیستم حمل و نقل عمومی باید دچار تغییرات خاصی شود تا بدین ترتیب حجم زیاد وسایل نقلیه کوچک در این سیستم در نظر گرفته شود.

این را هم بدانید که استفاده از شبکه حمل و نقل کوچک مقیاس برای شهر بسیار مفید می باشد. تا حدی که تاکنون هیچ راهی بهتر از این روش برای کاهش دفع گازهای آلاینده و بر طرف کردن پاره‌ای از مشکلات حمل و نقل عمومی شناخته نشده است.

در ادامه در صدد هستیم تااطلاعاتی را به شما  منعکس کنیم که حاکی از آن است که سیاست مداران باید از رشد وسایل حمل و نقل کوچک حمایت و پشتیبانی به عمل آورند.

با توجه به افزایش روز افزون مشکلات  زیست محیطی که گریبان گیر شهرهای مختلف در جای جای دنیا شده، دیگر برای انسان ها زمانی برای از دست دادن باقی نمانده و لازم است مسؤلین هر چه سریع‌تر سیستم حمل و نقل شهری را بازبینی و اصلاح نمایند.

کارایی

بزرگترین مشکلی که در حمل و نقل با خودروها پیش می آید ، خود خودرو و شاخصه های آن است. وزن شهروندان آمریکایی‌ به طور میانگین ۱۷۵ پوند (۷۹ کیلوگرم) است. وبنابر آماری که در سال ۲۰۱۶ از طرف دپارتمان انرژی ایالات متحده در این زمینه منتشر شد، وزن خودروها در این کشور حدود ۴۱۰۰ پوند است (تقریبا ۲۳ برابر وزن راننده). در نتیجه قسمت قابل توجهی از سوخت خریداری شده برای خودرو فقط صرف حرکت دادن خود خودرو می‌شود. درحالی که  وزن هر اسکوتر حدود ۲۸ پوند است و با یک موتور برقی بهینه سوز حرکت می کند. این موضوع مزیت مهمی از لحاظ مصرف بهینه ی انرژی برای اسکوترها ی برقی می باشد.

هر خودروی بنزینی معمولی برای طی کردن یک مایل حدودا یک کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌کند. گرچه خودروی تسلا مدل۳ با همین مقدار انرژی حدود ۴ مایل راه می‌رود. این در حالی است که یک اسکوتر برقی می تواند با همین مقدار انرژی بیش از ۸۰ مایل مسافت را پشت سر بگذارد.

اسکوترهای برقی از لحاظ مصرف انرژی بسیار بهینه هستند. برای مثال انسان ها با قدم زدن ۹ برابر بیشتر از اسکوتر انرژی مصرف می‌کنند. و دوچرخه سواری نیز ۴ برابر بیشتر از  پیمودن مسافت با اسکوتر به انرژی نیاز دارد.

هزینه سوخت

در گذشته های نه چندان دور  صاحبان خودروهای برقی و همچنین خودروهایی که با انرژی تجدید پذیر کار می‌کردند، می‌بایستی هزینه زیادی را برای شارژ و کسب انرژی صرف می‌کردند. در صورتی که اکنون هزینه شارژ نمودن اسکوترهای برقی کمتر از سایر وسایل حمل و نقل عمومی، نظير تاکسی‌ها و خودروهای شخصی و دیگر وسایل می‌باشد.

به بیانی دیگر هزینه شارژ نمودن یک اسکوتر برقی معادل ۱ درصد هزینه سوخت‌گیری یک خودروی کم مصرف است با شرایط مفروضی که این خودرو در هر ۲۸ مایل ۱ گالون بنزین مصرف کند! اکنون خودتان حساب کنید که تاثیر این هزینه در یک هفته، یک ماه و یک سال چقدر خواهد بود:)

از مسائل گفته شده در فوق می توان نتیجه گرفت که همان چیزی که اسکوترهای برقی را دوستدار محیط زیست کرده است، آنها را از لحاظ اقتصادی هم به یک گزینه ی عالی برای انتخاب تبدیل می‌کند.

هزینه تولید

اسکوترهای برقی علاوه بر اینکه از لحاظ مصرف انرژی به صرفه و اقتصادی هستند،  تولید کنندگان آن ها به سرمایه کم‌تری برای تولید نیاز دارند.

این در حالی است که می‌توان با پولی که برای خرید یک تسلا مدل۳ خرج می‌ شود (حدود ۵۳۰۰۰ دلار) بیش از ۱۰۰ اسکوتر برقی با کیفیت خریداری کرد. البته درست است که در بسیاری از شرایط احتمالی مانند وجود بارندگی، برف،  در مسافرت‌های طولانی یا  در هنگامی که کودک یا حیوان خانگی به همراه دارید، مسافرت با اسکوتر گزینه مناسبی نخواهد بود، ولی طبق شواهد موجود تقریبا ۶۰ درصد از حمل و نقل‌ها در کشور آمریکا در مسافتی کمتر از ۵ مایل هستند و در بیشتر آنها راننده تنها می باشد.

به همین دلیل قسمت عمده‌ای از مسافرت‌ها در این شرایط را می‌توان با اسکوتر سفر کرد. چرا که در این شرایط علاوه بر  کمتر شدن هزینه ها   آسیب کمتری نیز به محیط زیست وارد خواهد شد.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار  گرفته باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد اسکوتر برقی و موتور برقی دارید می توانید به سایت ایران اسکوتر مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.